sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop

Sansürün kaldırılması ve basın bayramı

Sansürün kaldırılması ve basın bayramı
Shop for the latest sex toys and lingerie online. Adult toym egastore is the online retailer that Americans come to for everything adult, sourced from over 100 top international brands. With everything from vibrators to dildos | lingerie to bondage, our range of over 12,000 products has something for every body.

1908’in yaz aylarında Selanik’ten yayılan İttihatçı isyanını ne Şemsi Paşa bastırabilmişti ne de Müşir Osman Paşa. Ayaklanmanın 40. gününde Abdülhamit geri adım attı.. Bir başka değişle ileriye doğru atılmış bir adımdı bu: 24 Temmuz 1908’de 2. Meşrutiyet ilan edildi. 24.07.2013 21:18


Yayın Yönetmenimiz ÖMER AKKANIM`ın "Sansürün kaldırılması ve basın bayramı" makalesi için   TIKLAYIN...


Meşrutiyetin ilan edildiği günün gecesinde İkdam gazetesinin sahibi Ahmet Cevdet ile Sabah Gazetesi sahibi Mihran Efendiler, gazete provalarını görmek için gelen sansür memurlarını aynı sözlerle geri çevirdiler: gazeteler hürdür, sansür yasaktır. 25 Temmuz 1908 sabahı dağıtılan gazeteler farklıydı artık. Uzun yılların ardından ilk kez sansür memurlarının değil gazetecilerin tercihlerine göre basılmışlardı. Özgürce yayımlanan gazetelere halkın ilgisi de büyük oldu.
Bu nedenle 24 Temmuz Cumhuriyet Dönemi’nde Türk basınından sansürün kaldırılması ve basın bayramı olarak ilan edildi. 

Sansürün kaldırılması ve basın bayramı kutlu olsun...

Sosyal medyada gazeteciler, siyasetçiler ve sanatçılar Basın Bayramı hakkında neler söylediler?

Kemal Kılıçdaroğlu: Asıl acı olan, basın üzerindeki baskının kalkması için sunduğumuz raporu, televizyon kanallarının yayınlamaması!

Egemen Bağış: Basın emekçilerimizin Bayramı ve sansürün kaldırılışının 124. yıldönümü kutlu olsun. AB standartlarında medya için Durmak Yok, Reforma Devam.

Veysel Eroğlu: Basın Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, bütün basın çalışanlarına vazifelerinde muvaffakiyetler dilerim.

Suat Kılıç: 24 Temmuz Basın Bayramı tüm gazetecilere kutlu olsun...

Muharrem İnce: Basına sansür önerisinin getirilmediği, sansürün-otosansürün olmadığı bir basın bayramı özlemiyle basın bayramı kutlu olsun.

Suavi: Evrenseldir emek. Basın Bayramı; Buruk bir tebessümle kutlanıyor olsa da; "Basının saygıdeğer emekçileri"ni  selamlarım  özgürlük dileyerek!

Ayşegül Aldinç: Bugün 24 Temmuz... Basında SANSÜRÜN KALDIRILIŞI nın 105. yıldönümü...Kutlu olsun!

Mehmet Altan: Aslında dünyanın her yerinden daha çok gazetecinin hapiste olduğu Türkiyede işsiz kalmak bir gazeteci için kötünün iyisi bir sonuç olabilir.

İrfan Değirmenci: 24 temmuz `Basın Bayramı`nı kutlayan dostlar sağolun. İyi ki sansür kalkmış, kimsenin başına da yazdığı yazıdan dolayı bir iş gelmiyor!

Neslihan Yargıcı: Bugun Basin Bayrami.. Gazete sahipleri, Babadan Ogula Gazeteci olurdu. Mesela; Simavi, Karacan aileleri gibi. Nerede O eski Basın!!

Onur Akay: 24 Temmuz Basın Bayramı kutlu olsun. Ama unutmayalım Türkiye  tutuklu gazeteci sayısıyla dünya birincisi.

Metin Uca: Bugün şu basın şeyi bayramı mı hah o`nu bir kemirsem diyorum malum Kemirgen olarak yolsuz hukuksuz SEMİRGEN`ler en iyi kaynak:)Etiketler: Sansürün - kaldırılması - basın - bayramı - ömer akkanım - makale - omaccmedya - omacc - medya - art - omaccmedya web tv -

Diğer HABER haberleri

  • PAYLAŞ