ERZİN'DE SEL 5 CAN ALDI...

ERZİN'DE SEL 5 CAN ALDI...
25 Eylül 2014 Perşembe günü geç saatlerde başlayan şiddetli yağış neticesinde oluşan sel, İlimiz Erzin ilçesi Başlamış Mahallesi’nde bulunan Ilıcalar bölgesindeki pansiyonların bulunduğu alanı etkileyerek 5 vatandaşımızın kaybına neden olmuştur. 26.09.2014 10:50


Bölgede yürütülen arama kurtarma faaliyetleri ile ilimiz nüfusuna kayıtlı Osman Başaran(59), Bayram Aydıngöli(46), Zeki Duran(58) ve Serap Aydıngöli(42) isimli 4 vatandaşımızın cansız bedenlerine ulaşılmıştır. Halen kayıp olduğu değerlendirilen Gülzübeyde Başaran isimli vatandaşımızın bulunmasına yönelik arama-kurtarma çalışmaları sürdürülmektedir.
Sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı dileriz.


Söz konusu pansiyonların bulunduğu bölgeden 291 kişi tahliye edilmiştir. Tahliye edilen vatandaşlarımızın yemek ve barınma ihtiyaçları, Kızılay, Erzin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Erzin Belediye Başkanlığı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından karşılanmaktadır. Oluşan sel sonucunda ilk belirlemelere göre 15 araç zarar görmüştür.


Arama-kurtarma ve altyapı onarım faaliyetleri; Erzin İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Adana AFAD Müdürlüğü, Hatay AFAD Müdürlüğü, Hatay 112(UMKE), DSİ, TEDAŞ, Adana Emniyet Müdürlüğü Sualtı, Erzin Belediye Başkanlığı, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan olmak üzere toplamda 280 personel ve (2) eskavator, (1) dozer, (2) kepçe, (1) greyder, (8) kamyon ile sürdürülmektedir.


25 Eylül 2014 Perşembe günü saat 01.00 sıralarında şiddetli yağış nedeni ile İlimiz Erzin ilçesi Başlamış Mahallesinde bulunan İçmeler Mevkiinde sel meydana geldi. 
Elde edilen ilk bilgilere göre; gece boyu süren yoğun yağış nedeni ile oluşan sele kapılan vatandaşlarımızdan Osman Başaran(59) ile kimliği henüz belirlenemeyen bir kadının cansız bedenlerine ulaşıldı.
Ayrıca pansiyonlar bölgesinde sele kapılarak kayıp olduğu değerlendirilen 4 vatandaşımızın arama-kurtarma çalışmaları, ilimiz AFAD ekiplerinin yanısıra Adana Arama-Kurtarma Birlik Müdürlüğü’nden takviye olarak gelen ekiplerin de katılımları ile yoğun bir biçimde sürdürülmektedir.


Etiketler: ERZİN - SEL - sele kapılarak kayıp - HATAY - Başlamış Mahallesi - İçmeler Mevkii - sel meydana geldi -

Diğer HATAY haberleri

  • PAYLAŞ