BÜLENT KAYABAŞ VEFAT ETTİ...

BÜLENT KAYABAŞ VEFAT ETTİ...
Osman Bülent Kayabaş 18 Haziran 1945, Eskişehir - 19 Nisan 2017, İstanbul, Türk, sinema ve tiyatro oyuncusu, seslendirme sanatçısı. 1945 senesinde Eskişehir'de dünyaya gelen Bülent Kayabaş, 16 yaşındayken belediyenin tiyatrosuna girerek oyunculuğa genç yaşta ilk adımını attı. 1970 yılındaysa Semih Evin’in yazıp yönettiği Kara Leke filmiyle profesyonel oyunculuğa başladı. Kısa zamanda birçok filmi kariyerine sığdırmayı başararak 70’li yıllara damgasını vurdu.19.04.2017 18:33
1974 yılında gösterime giren Karateci Kız filminde Ferruh karakterini canlandırdı. Filmde kendisininde içinde bulduğu ölüm sahnesi için parodiler yapıldı ve Conan gibi yabancı talk şov programlarında gösterildi. Kayabaş, Winnie The Pooh isimli çizgi filmde Tiger karakterini de 14 yıl boyunca seslendirmiştir. Bülent Kayabaş, 1981 yılında Nur Sürer ile evlendi. Kısa sürede boşandı. 2007 yılında 15 yıllık arkadaşı Selma Kepekli ile Turgutreis'te evlendi.


Bülent Kayabaş, 2016 yılında Sermiyan Midyat'ın yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği absürd bir hint komedisi olan Bir Baba Hindu adlı sinema filminde Sermiyan Midyat ve Nicole Faria, Burak Satıbol, Zeynep Kankonde, Ayhan Taş, Begüm Öner, Hakan Akın, Füsun Demirel, Şafak Sezer, Muhittin Korkmaz ile birlikte oynadı.


Bir süredir tedavi gören Kayabaş, kalın bağırsak kanseri hastalığı sonucu gelişen çoklu organ yetmezliği nedeniyle 19 Nisan 2017 tarihi itibariyle hastanede hayatını kaybetti. Bülent Kayabaş Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği üyesiydi.
Etiketler: BÜLENT KAYABAŞ KİMDİR - BÜLENT KAYABAŞ - ASLEN NERELİ - BÜLENT KAYABAŞ KAÇ YAŞINDA -bülent kayabaş - bülent kayabaş öldü - bülent kayabaş hayatını kaytbetti - son dakika - son dakika haberleri - haberler - Bülent kayabaş kimdir - sinema -Yeşilçam -Eskişehir -Turgutreis -Haldun Dormen -Haluk Bilginer -

Diğer SANAT haberleri

  • PAYLAŞ