Fazıl Say ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda

Fazıl Say ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda
Yıllardır ENKA Kültür Sanat salonlarında gerçekleştirdiği konserlerine Fazıl Say artık ENKA’nın daimi sanatçısı olarak devam ediyor. 27.06.2013 18:32

Sanatın tüm renklerine ışık tutan ENKA Kültür Sanat Buluşmaları’nda, Avrupa Kültür Elçisi bestecisi ve piyanist Fazıl Say, bu kez ENKA’nın daimi sanatçısı olarak Açıkhava tiyatrosuna konuk oluyor. 

 
Avrupa Birliği tarafından “Kültür Elçisi” unvanıyla görevlendirilen Fazıl Say, 5 Temmuz Cuma akşamı saat 21.15’te ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu’nda vereceği konserle, ENKA seyircisine klasik müzik keyfini yaşatacak.
 
Bundan böyle hem Açıkhava hem de Oditoryum’da yılda 2 konser verecek olan Fazıl Say, aynı zamanda müziğini ENKA okulları kapsamında düzenli olarak Adapazarı ve Gebze de tam burslu öğrencilerle buluşturuyor.
 
25. Yıl ENKA Kültür Sanat Buluşmaları’yla sanatseverler, ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu’nda ve Açıkhava Fuayesi’ndeki birbirinden değerli konser, sergi ve tiyatro oyunlarında bir araya gelmeye devam ediyor.
 
Fazıl Say Hakkında
 
2008 yılında Avrupa Birliği tarafından “Kültür Elçisi” unvanıyla görevlendirilen Fazıl Say, 4 yaşında piyanoya başladı, Ankara Devlet Konservatuarı’nda “Üstün Yetenekli Çocuklar için Özel Statü”de öğrenim görerek 1987’de konservatuarın piyano ve kompozisyon bölümlerini bitirdi. Beş kıtada sürdürdüğü konserleri ve yankı uyandıran CD’leriyle bütün dünyada aranan bir piyanist olan Fazıl Say, derinlikli yorum kavrayışı nedeniyle günümüze kadar 20 uluslararası ödülle onurlandırıldı. Sanatçı bugüne kadar verdiği eserlerle doğu ve batı kültürleri arasında yeni köprü kurmayı amaçlıyor.
 


Kaynak: http://sanat.milliyet.com.tr/fazil-say-enka-acikhava/editoruntavsiyesi/detay/1728785/default.htmEtiketler: Gebze , Ankara , Avrupa , ENKA , klasik müzik , Fazıl Say , Adapazarı , Avrupa Birliği , piyanist , Sanatçı , saat , sanat , Konser , Sergi , Açıkhava Tiyatrosu , Müzik

Diğer SANAT haberleri

  • PAYLAŞ