Oya Aydoğan Hayatını Kaybetti...

Oya Aydoğan Hayatını Kaybetti...
Oya Aydoğan, Türk sinema ve dizi oyuncusu, son olarak Beyaz Tv'de, Sinan Özedincik, Lerzan Mutlu ve Bircan İpek’le magazin dünyasındaki en son gelişmelerin tartışıldığı 'Söylemezsem Olmaz' programında yer alıyordu.15.05.2016 11:51
Oya Aydoğan,  Türk sinema ve dizi oyuncusu, son olarak Beyaz Tv'de,  Sinan Özedincik, Lerzan Mutlu ve Bircan İpek’le  magazin dünyasındaki en son gelişmelerin  tartışıldığı 'Söylemezsem Olmaz'  programında yer alıyordu.
Oya Aydoğan 10 Şubat 1957 yılında Erzincan'da doğdu. Ortaokulu o dönemde Fransız Kız Ortaokulu olan Sainte-Pulchérie Fransız Lisesi'nde, lise eğitimini ise Saint Michel Fransız Lisesi'nde tamamladı.
Yeşilçam'a 1972 yılı yapımı Kabadayılar Kralı filmi başladı. 1976’da Ses Dergisi'nin düzenlediği 8. Sinema Artisti Yarışması'nda birinci oldu. 1978 yılında Ertem Eğilmez yapımı Neşeli Günler adlı filmin oyuncu kadrosuna dahil edildi.
1978-79 yılları arasında Haluk Ulusoy ile evli kaldı. 1988 yılında Latif Demirbağ ile evlendi. Bu evliliğinden Gurur adında bir oğlu oldu. 1989 yılında Demirbağ ile evliliğini sona erdirdi. 2004 yılında Alevilik inancını benimsediğini açıkladı. 8 Mayıs 2016'da aort damarı yırtılması sebebiyle hastahaneye kaldırıldı. 12 saat süren ameliyat sonrası yoğun bakıma alındı. 15 Mayıs 2016'da tedavi gördüğü İstanbul'da 59 yaşında hayatını kaybetti.

Etiketler: Oya Aydoğan - sağlık - Oya Aydoğan - Oya aydoğan - OYA AYDOĞAN KİMDİR? - oya aydoğan öldü mü? - oya aydoğan aort damarı - oya aydoğan hastane - oya aydoğan yoğun bakım - oya aydoğan ölüm nedeni - oya aydoğan neden öldü -

Diğer SANAT haberleri

  • PAYLAŞ