FERİT BEY, YAŞAR BEY GAZETECİLİK BÖYLE YAPILMAZ…

FERİT BEY, YAŞAR BEY GAZETECİLİK BÖYLE YAPILMAZ…
Yıllardır gazetecilik yapan kişilerin hala gazeteciliği bilmemesi ne kötü… Bir haber verilirken kaynağınız ne kadar güvenli olursa olsun araştırılarak verilmelidir. Hele haberin farklı tarafları varsa. Haber yapılmadan önce mutlaka bütün taraflar dinlenmeli ve haber bütün tarafların görüşleri ile verildikten sonra isteniyorsa yorum yapılmalıdır. İŞTE BUNA AÇIK BİR ÖRNEK… 29.09.2016 18:00
Hatay  Bölgesinden,  Yilların iki gazetecisi Yaşar GÜLLÜ ve Ferit SAVAŞ araştırmadan yapılan gazeteciliğin iki kötü örneği…
Çünkü bu olayda iki taraf var; Kulüp görevlisi Volkan Korkmaz ve Payas İlçe Spor Müdürlüğü…  Arkadaşlarımız Kulüp görevlisi Volkan Korkmaz ağzından haber yapmışlar koskoca resmi kuruluş Payas İlçe Spor Müdürlüğünün görüşüne tenezzül etmemişlerdir. Öyle ki ortalığı karıştırmak için Payas İlçe Spor Müdürü Sayın Bayram Ali Kalfa’nın   3.Lig, 3. Grupta yer alan PAYAS SPOR’u kapatmak için uğraştığı yazılmıştır.( PAYAS SPOR’un kapatılması Payas İlçe Spor Müdürlüğünün ne işine yarayacaksa?)
Sonra yaptıklarının yanlış olduğunu anlamış olacaklar ki yaptıkları tek taraflı haberi alalacele internet sayfalarından kaldırdılar. Beyler gazetecilik bu değil önce gönderilen tekzibi yayınlayıp sonrada özür dilemeniz gerekiyor… Bakın Sizin yapmadığınızı yaptım diğer taraf Payas İlçe Spor Müdürlüğünü  aradım. İşte diğer taraf Payas İlçe Spor Müdürlüğünün bize yaptığı gayri resmi açıklama...

Olay tamamıyla tek taraflı ve yanlış aktarılmıştır.  Olayın aslı şöyledir: 
OHAL yasasının uygulamaları kapsamında Başbakanlık genelgesi gereği tüm kamu kurum ve kuruluşlarında FETO soruşturması kapsamında bilgi ve belge kaçırmayı önlemek için mesai saati bitiminde güvenlik ve nöbetçi dışında personel bulunmayacaktır denilmektedir.  Personel çalıştırılması gereken durumlarda mülki ve idari amirden yazılı izin alınacak personelin isimleri ve çalışacağı saatlerin belirtilecektir.  
Okullar ve Kamu binalarının bahçelerinde aynı genelge gereği mesai bitiminde araç park edilmesi yasaklanmıştır. Bu kapsamda Payas Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünde mesai saati bitiminde kapılar kapatılarak uygulama sürdürülmektedir.
Kurumumuz içerisinde bulunan masaj odası olarak kullanılan binada Kulüp görevlisi Volkan Korkmaz akşam çalışma talebinde sözlü olarak bulunmuş (Kulüp'ün yazılı talebi olmamıştır) Kişiye izin verilebileceğini ancak kulübünün yazılı başvuru yapması gerektiği bildirilmiştir. 
Adı geçen personel için yazılı talepte bulunmadığı halde mesai saati dışında kaldığı ve sporcuların dışında değişik arabaların gelip gittiği duyumu alınmıştır ve tekrar yazılı talep istenmiş gelmemesi durumunda gündüz saat 17.00 kadar çalışabileceği daha sonra tesisin kapatılacağı söylenmiştir.
Kulüp başkanı Gökhan Akel ile şifai konuşmamızda işlerinin 17.30 bitebileceği bildirilmiştir. 27.09.2016 tarihinde personelden saat 17.30 da anahtarı alması istenmiştir. 
Adı geçen kişi anahtarı vermediği gibi telefonda tarafıma hakaret etmiş bunun üzerine Emniyet Müdürlüğü aranarak saat 18.45 de polis eşliğinde bina tahliye edilmiştir. 
Bu durum tutanakla tespit edilmiş ilçe kaymakamımız bilgilendirilmiştir. 
Kulüp başkanlığı izin için 28.09.2016 yazılı talepte bulunmuş olumlu bulunarak onay için kaymakamlığa gönderilmiştir. 
Onay çıkıncaya kadar halen tesislerimiz mesai saati dışında kapatılmakta mesai saatleri içinde normal aktiviteler devam etmektedir. 
Durum kesin olarak bilinmekte iken İlçe Müdürlüğünden bilgi alınmadan sorumsuzca tek taraflı yazılan bu haberler sporu etkinliklerini ve yasaları uygulamayı engeller niteliktedir. 
Sosyal paylaşım sitelerinde yanlış bilgi aktarıldığı için spor severlerin yaptığı yorumlar olağan karşılanmakla beraber bütün yazışmalar kayıt altına alınmış olup suç teşkil eden yazılar ve yorumlar incelenmektedir. 
Yapılan haber ve yazışmaların kasıtlı olmadığı, mesleki yetersizlik ve dikkat çekmeye yönelik, gerekli araştırma yapılmadan aceleye getirilmiş haberler olduğu düşünülmektedir. Halkımızın doğruları öğrenmesi ve kurumların gereksiz yere meşgul edilmemesi açısında bu düzeltmenin yayınlanmasını rica ederim. 

Payas İlçe Spor Müdürlüğü

Evet Beyler bir kişinin keyfi ve özel çalışarak, kendisine çıkar sağlaması için mi bu kadar yaygara kopardınız… PAYAS SPOR’u kapatma çabası bunun neresinde. Volkan Bey’in mesai bitiminden sonra kendi çıkarları için KAMU KURUMU’nu kullanması engellenince PAYAS SPOR’mu kapanacak… 

 Araştırmadan kasıtlı ve dikkat çekmek üzere yaptığınız bu haber yüzünden inşallah başınız ağrımaz… 

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ