sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop

ELİNDEN GELENİ YAPMAK...

Bir konser çıkışında ünlü bir kemancıya hayranı coşkuyla, "Sizin kadar güzel keman çalabilmek için bütün hayatımı verirdim," der. Kemancı cevap verir: "Ben verdim."

"Yaşam bir serüvendir, hazır bir reçete değil."
Zor işler emek ister, sabır ister ve her şeyden önemlisi gönülden bağlı olmayı ve beraberinde gelen zorluklara katlanabilmeyi gerektirir. Elinden geleni yapmak ise zorluklara sakin ve şikayet etmeden katlanmak, gerektiğinde tekrar tekrar denemek, yapabildiği her şeyi yapmak anlamında kullanılır. Böylesi bir gücün içinde inanmak, umut beslemek, olumlu düşünmek, sabretmek gibi manevi değerler vardır. Gelin hayattan birkaç örnek verelim.
“Televizyonda en sevdiğiniz dizi başlamak üzere. Geçen hafta, tam da en merak ettiğiniz yerde bitmişti. Ama sizin yarına hazırlanmanız gereken bir sınavınız veya çok önemli bir toplantınız var. Ne yaparsınız? “
“Yeni bir iş bir proje üzerinde çalışıyor, yürütüyorsunuz. İşler ters gidiyor. Ne ekip çalışanları, ne elde ettiğiniz sonuçlar, hiç biri olumlu değil. Ne yapmak gerek? Başarısızlıklara karşın moralinizi yüksek tutmak, yeniden denemek ve çözümler üretmek mi? Pes etmek, geri  çekilmek, karamsar bir tavır içerisine girip etrafınızdakilere hayatı zindan etmek mi? “
Bu konuda sayısız örnek verilebilir. Hatta bu satırları okurken sizin de aklınıza benzer örnekler gelmiştir. Anlaşıldığı üzere, elinden geleni yapmanın en önemli şartı, kişinin kapasitesi dahilinde olanı yapabilmesi, yapmasıdır. Kısacası, her durumda  yapabileceğinin en iyisini ortaya koyması. İşte bu noktada, hissedilen duygu -sonuç olumsuz dahi olsa-yıkıcı olmaz. Çünkü bilinir ki elinden geleni yapmanın sonucu ya başarıdır ya da -hayırlısı olsun, kısmet değilmiş- dedirterek başarısızlıktan kaynaklanan üzüntüyü veya hayal kırıklığını yatıştıran ferah bir iç huzuru.     


Elinden geleni yapmak Duygusal Zeka gerektirir.
Elinden geleni yapabilmek bir duygusal zeka becerisidir. Araştırmalar bu becerinin öncelikle aile ortamında ve yakın çevrede kurulan güvenli, sevecen ve destekçi ilişkilerle beslendiğini gösteriyor. Bu tip ortamlarda sergilenen örnek davranışlar model teşkil ediyor ve kişi davranışı konusunda cesaretlendirildiğinde  bu beceriyi daha kolay edinebiliyor. Bu beceriyle ilgili olan, ve gelişmesine yardımcı olabilecek diğer bazı duygusal zeka becerileri ise şöyle; 
* Gerçekçi ve uygulanabilir planlar yapabilmek ve bu planların gerektirdiği aşamaları yürütmek konusunda yeterli olmak, 
* Kişinin kendisiyle ilgili olumlu düşünmesi, güçlü yönlerine ve becerilerine olan inancı, 
* İletişim ve sorun çözme becerileri konusunda donanımlı olmak, 
* Kuvvetli duygu ve dürtülerle etkili bir şekilde baş edebilmek. 
Kendinize iyi bakın. Kendi duygu ve ihtiyaçlarınızı önemseyin. Yapmaktan zevk aldığınız ve rahatlamanızı sağlayan uğraşlar edinin. Düzenli olarak spor yapın. Böylece, elinizden geleni yapmanız gereken durumlara karşı zihninizi ve bedeninizi hazırlamış olursunuz.

"Alıntıdır"

sex shop

Shop for the latest sex toys and lingerie online. Adult toym egastore is the online retailer that Americans come to for everything adult, sourced from over 100 top international brands. With everything from vibrators to dildos | lingerie to bondage, our range of over 12,000 products has something for every body.
Not sure where to start? Our selection of perfect beginners sex toys has you covered. Easy to use and simple in design, our classic vibrators are a great starting point in your sex toy journey.
With so many great options, explore a whole new erogenous zone with our multitude of different anal toys If you still cant decide, try out the dildo section - every adult toy collection needs at least one.
Nokta Sex Toys Store is your go-to shop for your anal sex toys essentials.
Online shopping for Health & Household from a great selection of Plugs, Beads, Training Sets, anal sex toys & more at everyday low prices.
Online shopping for Health & Household from a great selection of vibrators, Anal Sex Toys, Penis Rings, Dildos & more at everyday low prices.
Step it up with something more direct and hands-on with our range of clitoral anal sex. Keep it exciting with our selection of top selling lingerie, perfect for any occasion. Ready to step up the intensity? Head over to our bondage section where a whole new world of sex gear awaits. Enhance your experience with our range of lubricants, designed to be more than just slippery.
Sex Toys for Gay Men Gay Sex Toys For New Beginners & Experts Alike! Shop Sex Toys, Bondage & Lingerie Nokta Sex Shop proves that by giving you a variety of male sex toys that are meant to enhance, stimulate and prolong the male sex toys male sexual experience in all the best ways!
Top 10 Most Popular sex shop in Istanbul istanbul sex toys, Turkey No matter where you are in the country, you can complete shopping in a virtual way thanks to the Istanbul sex shop.
sex shop istanbul, sex shop Products, sex shop in Istanbul vibrator, dildo, sexual health products, fancy clothing, fetish products are selling with reasonable price secret shipping.
Reviews on Sexshop in Istanbul, female sex products Turkey - Nokta Erotik Shop, Nokta Sex Shop, İstanbul Erotik Shop, Cinsel Dünya Shop, Acil Market Seks Shop, taksim sex shop
oral sex | best sex shop
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 3013